NOPĒRC LATVIJĀ DARINĀTAS SUDRABA ROTASLIETAS!

Lai arī rotas un juvelierizstrādājumi jau sākotnēji tika izmantoti kā sava statusa atainošanas līdzeklis, tas nav vienīgais pielietojums. Stabilās un izdevīgās dārgmetālu cenas, rotas ir padarījušas par lielisku investīcijas līdzekli. Rotaslietas izvēlas valkāt arī tādēļ, lai papildinātu savu koptēlu un imidžu kopumā. Juvelieri un rotkaļi ir meistari, kuru rokās dārgmetāls pārvēršas skaistās rotās. Lai rota nezaudētu savas vizuālās īpašības, pie juveliera var veikt arī to apkopi un remontu, ja tāds ir nepieciešams.

Rotu kopšanai ir ļoti svarīga loma tajā, lai uzturētu kārtībā to vizuālo izskatu, jo, piemēram, sudrabs ir mīksts metāls, kas ar laiku var zaudēt savu formu. To vislabāk izmantot visa veida rotaslietām. Izvēlieties te tikai kvalitatīvas un prasmīgi darinātas rotas, jo tās kalpos ne tikai ilgāk, bet arī izskatīsies daudz labāk par lētu bižutēriju.

KĀDUS AKCENTUS VAR IESTRĀDĀT ROTĀS?

Dažādas kaklarotas, auskari un gredzeni ir populārākie rotaslietu veidi mūsu platuma grādos. Sudrabu ir iecienījuši gan vīrieši, gan sievietes. Tas ir askētisks, praktisks, viegli kopjams un ilgi kalpo. No sudraba mēdz veidot arī rokas un kājas sprādzes, dažādus kulonus, piespraudes un tamlīdzīgas lietas. Pie prasmīga meistara ir iespējams iegādāties lieliskas un gaumīgas rotaslietas ne tikai sievietēm, bet arī vīriešiem. Esam raduši, ka juvelierizstrādājumos un rotaslietās tiek iestrādāti dārgakmeņi vai pusdārgakmeņi, taču, prasmīgi meistari rotās mācēs iestrādāt arī dabas dotus elementus, piemēram stikliņus.

VAI PASTĀV IESPĒJA SAMAZINĀT GREDZENA IZMĒRU VAI SAĪSINĀT KAKLAROTAS?

Lai rotas kalpotu ilgāk, nepieciešams tās pareizi kopt un, vajadzības gadījumā, veikt labošanu pie meistara. Interesants ir piedāvājums savu esošo, nolietoto un apnikušo rotu pārkausēšana jaunās. Ja nepieciešams pārveidot rotas, piemēram saīsināt kaklarotas vai samazināt gredzena izmērus, juvelieris noteikti spēs palīdzēt arī šādā gadījumā. Ir dažādi rotaslietu un dārgmetālu kopšanas līdzekļi, ar kuriem profilakses nolūkos rotas var tīrīt mājās arī mājas apstākļos, taču noteikti, laiku pa laikam, rotu apkopi un pielāgošanu, īpaši tādēļ, ka sudrabs ir mīksts metāls, der veikt pie profesionāļa.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *