AR KO APSILDĪT MĀJU APKURES SEZONĀ?

Tuvojas ziema, pie tam ar lieliem soļiem, tādējādi saprotams, ka aktuāls kļūst jautājums par piemērotu telpu apsildīšanu savā mājoklī. Šādos brīžos nedaudz paveicies ir daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem, par kuru telpu apsildi rūpējas namu apsaimniekotājs, pieslēdzot apkurināšanu apkures sezonas sākumā. Bet, ja dzīvojat privātmājā, ir daudz un dažādi risinājumi tam, kā aukstā laikā nodrošināt siltas telpas. Projektējot māju, jebkurš arhitekts, pašā mājas vidū, pat ja tam nav vajadzība, ieprojektēs dūmvadu, lai vajadzības situācijā būtu iespējams mainīt telpu apsildes formu bez liekiem izdevumiem un problēmām. Dūmvads tiek izbūvēts mājas vidū, lai tam var piekļūt samērā ērti no ikvienas telpas mājā un skurstenim pievienot krāsni vai arī kamīnu, savukārt preču katalogs ir apskatāms ražotāja mājas lapā.

KAMĪNI UN KRĀSNIS MĀJĀM

Mūsdienās būtu iespējams izzināt vairākus risinājumus kā apsildīt savu mājokli. Pēdējā laikā populāri ir mājas apsildīt ar elektrību, taču tas ir arī salīdzinoši dārgs prieks, tādēļ, ekonomiski izdevīga alternatīva būtu krāsniņas, kamīni, granulu katli un tamlīdzīgi apkures varianti. Telpā sprakšķošs kamīns vai krāsniņa vienmēr asociējas ar siltumu un arī patīkamām emocijām. Nevajag uztraukties par to, ka krāsns vizuālais izskats varētu kaitēt telpas interjeram. Tās lieliski pilda savu funkciju un nav uzkrītošas. Piem., stūra kamīnkrāsns ir ekselenta izvēle lielām telpām, piemēram viesistabām vai arī studijas tipa virtuves – viesistabas apvienojumam. Skaistās malkas liesmas ir redzamas no jebkuras vietas telpā, pateicoties lielajam kamīna durtiņu stiklam. Eksistē variants pasūtīt arī kamīnkrāsni, kurā būtu iebūvēta cepeškrāsns. Šāds risinājums nenoliedzami liksies komfortabls visiem, kuriem patīk darboties virtuvē. Saprotams, nevajag aizmirst arī par citām telpām vai blakus telpām. Kā piemēram, ja esat pirts īpašnieks, ir dažādi veidi lai apsildītu arī šīs telpas. Ir iespējams izvēlēties starp divu veidu pirts krāsnīm. Tādām, kas piesilda tikai saunas telpu, vai arī izvēlēties tādu krāsniņu, kas piesilda ne vien pašu pirti, bet arī priekštelpu, kas bieži tiek izmantota dažādu draugu kompāniju pulcēšanās reizēs. Arī pirts krāsnis, tā pat kā kamīni un malkas krāsniņas, tiek veidotas pēc askētiska un arī gaumīga skandināvu dizaina.

Kā redzams, izvēles opciju telpu apkurināšanai netrūkst. To, vai telpu apkurei vajadzīgs kamīns, vai arī pietiks tikai ar krāsni, varat izlemt paši, vai konsultēties ar speciālistiem, taču, viens ir skaidrs – sprakšķoša malka istabā, vienmēr asociējas ar siltumu un arī mājīgumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *